Počas nášho 5-dňového workshopu sa mladí, nádejní filmári oboznámia s jednotlivými fázami
tvorby audiovizuálneho diela, filmu. Budeme sa venovať základom scenáristiky, réžie a práce
pred kamerou, produkcie, práce s kamerou, tiež strihovej a zvukovej skladbe. Workshopy sú
určené najmä pre študentov so záujmom o filmové umenie z umeleckých škôl a gymnázií.
Odporúčané vekové rozhranie je 14 – 21 rokov. Účasť na workshope je bezplatná.
Počas nášho 5-dňového workshopu sa mladí, nádejní filmári oboznámia s jednotlivými fázami tvorby audiovizuálneho diela, filmu. Budeme sa venovať základom scenáristiky, réžie a práce pred kamerou, produkcie, práce s kamerou, tiež strihovej a zvukovej skladbe. Workshopy sú určené najmä pre študentov so záujmom o filmové umenie z umeleckých škôl a gymnázií.
Odporúčané vekové rozhranie je 14-21 rokov.
Účasť na workshope je bezplatná.
Počas týchto dní budú účastníci za pomoci lektorov vedení k tomu, aby svoj námet na zadanú tému previedli do autorského minútového filmu. Tento rok je témou „tabu“. Pracuje sa v malých skupinkách. Jeden lektor vedie maximálne troch študentov. Lektori sú mladí profesionáli z filmového prostredia. Každý z nich s rôznymi skúsenosťami z filmového priemyslu a tiež s odlišnými prístupmi k samotnému filmu.
Premietanie sfinalizovaných workshopových filmov prebehne ako verejné podujatie na filmovom festivale, kde sa workshop uskutoční (CINEMATIK, AZYL SHORTS). Premietanie bude spojené s diskusiou a odovzdávaním diplomov. Autori jednotlivých filmov dostanú spätnú väzbu, od svojich kolegov, lektorov a návštevníkov festivalu. Workshopisti sa budú so svojimi filmami môcť zapojiť do súťaže o hodnotné ceny.
Po skončení workshopu budú filmy umiestnené na webe Festivalu AZYL SHORTS v sekcii Workshopy. Takýmto spôsobom sa budú môcť filmy dostať k širokej verejnosti. Tvorba mladých filmárov sa zazdieľa aj na sociálnych sieťach festivalu – FACEBOOK a INSTAGRAM.
Prioritou organizátorov je podpora vzdelávania v audiovizuálnej oblasti.Kapacita uchádzačov je obmedzená. techniku zabezpečuje organizátor.
vyštudovala Produkciu audiovizuálneho umenia na FTF VŠMU. Mimo to má za sebou rok mediálnej komunikácie. Svoje produkčné skills najradšej uplatňuje vo svete festivalovom a reklamnom. Ako produkčná sa podieľala na príprave viacerých filmových a hudobných festivalov.
JE ABSOLVENTKOU DOKUMENTÁRNEJ TVORBY NA AKADÉMII UMENÍ V BANSKEJ BYSTRICI. SVOJ BAKALÁRSKYM FILM SEN NATÁČALA V NEW YORKU. OKREM KAMERY A STRIHU SA VENUJE AJ GRAFICKÉMU DIZAJNU, TVORBE FIREMNÝCH IDENTÍV A TVORBE OBSAHU NA SOCIÁLNE SIETE.
je absolventkou Katedry dokumentárnej réžie Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave. V roku 2021 mal premiéru jej celovečerný debut Čiary. Film stále putuje po kinosálach u nás i v zahraničí, podarilo sa mu získať hlavnú cenu, ako aj ceny za debut a za zvuk na medzinárodnom filmovom festivale Jihlava. Okrem réžie dokumentárnych filmov sa venuje tvorbe fíčrov pre rozhlas, spolupracuje na diskusnej relácií Večera s Havranom a je jednou z režisérok televíznej relácie RTVS Cesta.
je študentom 3. ročníka filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Pracoval na niekoľkých krátkych, dokumentárnych filmoch a rôznych televíznych výrobách. Venuje sa sociálno-politickým dokumentom a experimentálnej kinematografii. V súčasnosti nakrúca bakalársky film „Rozptýlené hniezdo“ o bieloruských politických utečencoch vo Francúzsku, ktorý podporil Audiovizuálny fond Slovenskej Republiky.
JE ABSOLVENTOM FILMOVEJ DOKUMENTÁRNEJ TVORBY NA AKADÉMII UMENÍ V BANSKEJ BYSTRICI. PRACOVAL NA VIACERÝCH KRÁTKYCH FILMOCH, DOKUMENTOCH A SERIÁLOCH. VENUJE SA AJ TVORBE REKLÁM. REŽÍROVAL FILMY JANOVE ZRNO (2019) A GERUCA (2022). MOMENTÁLNE PRIRPAVUJE VIACERO FORMÁTOV V SVOJOM FILMOVOM ŠTÚDIU RYL MOTION.
študoval kameru a fotografiu na ESTC v Lisabone a absolvoval filmovú réžiu na VŠMU v Bratislave. Jeho magisterský film VÝLET sa dostal do shortlistu BAFTA Student Film Awards. Práve sa vrátil z Brazílie a pripravuje svoj debutový film Miškov svet.
je slovenský fotograf, kameraman a režisér. Vyštudoval odbor Fotografie na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave a je absolventom Ateliéru kameramanskej tvorby a fotografie Vysokej školy múzických umení v Bratislave. V rokoch 2008–2016 ako fotograf pokrýval niekoľko významných udalostí doma i vo svete (napr. ukrajinskú krízu, migračnú krízu, slovenské väznice). V kategórii reportáž získal v rokoch 2014 a 2015 2. miesto na Czech Press Photo a v roku 2015 1. miesto na Slovak Press Photo. Ako kameraman spolupracoval na niekoľkých dokumentárnych filmoch. Jeho režijným debutom je Mir vam (2016), zachytávajúci putovanie naprieč vojnovou líniou Donbasu, medzi Ukrajinou a separatistickou Doneckou republikou a spomínanie ľudí, ktorým do života vtrhla vojna. Ďalším filmom mapujúcim život civilných obyvateľov vojnovej zóny je aj Stratený domov (2019), ktorý sprostredkúva obraz vojny s Islamským štátom v kontrapunkte so súkromnými životmi slovenských záchranárov. V súčasnosti pracuje na novom filme v Arménsku.
je Absolvent magisterského stupňa Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave katedra dokumentárnej režie. Študoval v ateliéroch u Mgr. Art. Milana Baloga a Doc. Roberta Kirchhoffa ArtD. Počas štúdia pracoval ako videoredaktor pre Hospodárske noviny, neskôr pre .týždeň. Ako režisér pôsobí na voľnej nohe, má za sebou spoluprácu na viacerých televíznych projektoch a dokumentárnych cykloch (Expremiéri: Vladimír Mečiar, Biele vrany a hrdinovia medzi nami: Na hranici). Jeho absolventský projekt a dlhometrážny debut Zlatá zem sa, na pozadí boja obyvateľov malých obcí na východe Slovenska s veľkou americkou ropnou spoločnosťou, hlbšie venuje téme životného prostredia. Tento rok získal Novinársku cenu v kategórii Audiovizuálna žurnalistika.
vyštudovala réžiu hraného filmu na VŠMU v Bratislave. Jej hrané a dokumentárne filmy sa zameriavajú hlavne na deti a mládež. Je členkou združenia Desant Film Hub, cez ktoré spoluorganizovala a lektorovala vzdelávací workshop Lektvar. Zameriava sa na krátke komerčné aj nekomerčne formáty, spoty alebo videoklipy.
doktorand na FTF VŠMU, v koprodukcii s RTVS produkuje dokumentárny film Alenka a zázrak z cudzej krajiny v réžii Daniela Dluhého, s kamerou Juraja Mravca. V minulosti sa produkčne podieľal na viacerých zaujímavých filmových projektoch, ktoré uviedli slovenské i zahraničné kiná (DOGG, Čiara, Slúžka) a v rokoch 2018 až 2020 pracoval ako pomocný režisér Juraja Jakubiska a neskôr aj ako vedúci výroby jeho posledného filmu Perinbaba a dva svety. Založil RAMAGU, o. z., ktoré zamestnáva mladých ľudí v oblasti kultúry a umenia a venuje sa kultúrnej aktivizácii regiónu Pienin a Zamaguria. Je šéfredaktorom nezávislých Zamagurských novín a realizuje sa aj v divadelnej oblasti, kde je jeho producentskou vlajkovou loďou monodráma Mengeleho dievča, podľa rovnomennej knihy, ktorá je od éry samostatnosti najpredávanejšou knihou v tejto krajine (predstavenie získalo niekoľko slovenských vrcholových ocenení). V minulosti režíroval dokumentárne filmy, reklamy, či rozhlasovú hru. Cíti sa tak trošku ako obojživelník na pôde filmu a divadla, keďže jedno aj druhé je nielen jeho osudom, ale aj živobytím. Má 33 rokov, skvelú manželku Simonkou a ročnú dcérku Dorotku.
Absolvoval filmovú scenáristiku na Akadémii umení v Banskej Bystrici a filmovú réžiu na UTB v Zlíne. Študoval semester audiovizuálnej tvorby vo Fínsku a semester v Grécku. Je filmárom na voľnej nohe, spolupracoval s Nadáciou Zastavme korupciu, Vidieckou rozvojovou aktivitou a lektoroval základy scenáristiky na workshopoch VŠMU. Pracoval ako dramaturg na viacerých študentských semestrálnych aj absolventských filmoch. Okrem filmu sa venuje najmä dobrovoľníckej práci s mládežou.