V4 SK+CZ SHORTS

V4 SK+CZ SHORTS
Dátum

20.10.2023 - PIATOK

Čas

16:00 - 18:00

Lokácia

MÚZEUM SNP

Československá výberka si je tento rok podobná dôležitosťou spracovaných tém, zaujímavo vybranými typmi rozprávania a rovnakým počtom filmom, ktoré vám ponúkne – v oboch premietacích blokoch uvidíte po tri filmy zastupujúce každú krajinu.

V4 SK vám prinesie hraný, animovaný a dokumentárny film. „Electra“ si v rovnomennom animačno-hranom filme znovu vybavuje jej desiate narodeniny a snaží sa zistiť, čo sú spomienky a čo sny a skryté predstavy. „Ja ešte nechcem odísť“ nám v animovanej fantasy dráme predstaví nečakaný osud chlapca, po ktorého si príde smrť, no jeho duch robí všetko možné, len aby ušiel svojmu osudu. LGBTI+ dokumentárny film „Otrávená studňa“ nás vráti k teroristickému útoku na Zámockej v Bratislave a nastolí dôležitú otázku, či je naozaj potrebné, aby ľudia žili v strachu.

V4 CZ vám ponúkne tri hrané filmy. Chlapec s rázštepom pery sa snaží prejsť zasväcujúcim rituálnom pouličnéha gangu vo filme „Rituály„. Krátky film „Láska od 9 do 5“ ponúka horkú komédiu o hľadaní lásky na nevšedných miestach. Film „Atestace“ nám priblíži pokojnú noc v predvečer Vianočných sviatkov, ktorá sa pre neskúseného lekára na jeho prvej nočnej službe stane bojom o detský život a profesnú aj osobnú atestáciu.

Rituály

Rituály

Láska, od 9 do 5

Láska, od 9 do 5

Atestace

Atestace

Otrávená studňa

Otrávená studňa

Ja ešte nechcem odísť

Ja ešte nechcem odísť

ELECTRA

ELECTRA