V4 PL + HU SHORTS

V4 PL + HU SHORTS
Dátum

21.10.2023 - SOBOTA

Čas

15:00 - 17:00

Lokácia

MÚZEUM SNP

Poľsko-maďarská výberka sa nesie v rozmanistosti tém a snahe poukázať na ľudskosť, zraniteľnosť a spoločensky dôležité témy.

V4 PL vám ponúkne štyri filmy. V dokumentárnom filme „Maybe the Foot Does“ nám Sámski profesor Ánde Somby priblíži jeho celoživotný boj za právo vyjadriť jeho „sámstvo“ napriek štátnej utláčateľskej politike norizácie. Nácvik prvej pomoci zameraný na prípravu ľudí zachraňovať životy napriek ich predsudkom nám priblíži dokument „First Aid for Humanity„. Vo filme „Stranger World“ sa musí dospievajúci chlapec žijúci na hranici rozhodnúť čo preňho znamenajú hranice možností po tom, čo náhodne nájde skrývajúceho sa cudzinca. Či dokáže krízou posilnená sila spoločenskej potreby po spiritualite umožniť (ne)možným veciam stať sa nám ukáže film „Devil„.

V4 HU prinesie tri rôznorodé filmy. Dve opustené dedinské ženy bojujú o priazeň kocúra vo komediálnej dráme „Cat Fight„. V krátkej dráme „Nikó“ jedného dňa mladá matka opustí svoju rodinu a vydá sa do neznáma. Peter stretne dievča hádzajúce doma vyrobené meteority ponad ploty na predmestí a rozhodne sa k nej pridať až do východu slnka, kedy mágia bledne a vychádza svetlo v mysterióznom sci-fi „Szeurum„.

Szeurum

Szeurum

Nikó

Nikó

Stzrange World

Stzrange World

First Aid for Humanity

First Aid for Humanity

Maybe the Foot Does

Maybe the Foot Does

Devil

Devil