AZYL SHORTS, medzinárodný festival krátkeho filmu, sa po tretíkrát uskutoční vo fyzickej podobe v krásnom meste Banská Bystrica na strednom Slovensku v jesennom termíne 18. – 21. októbra 2023.

Tešiť sa môžete na tie najlepšie krátke filmy z prestížnych filmových prehliadok v Cannes, Benátkach, Karlových Varov či Oscarov. Tiež kurátorsky zostavené výberky porotcov z krajín V4 v kinosále Múzea SNP. Ukrajinskú a iránsku kultúru prinesieme do KC Záhrada v podobe nie len filmovej, ale aj gurmánskej. V programe máme zaradené filmy spred roku 1989 v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom a aj program pre rodiny s deťmi v spolupráci s Fest Anča. Dovzdelať sa zastav na Akadémií umení, kde sa budú konať masterclassy a počas celého týždňa tu tiež prebieha filmársky workshop pre stredoškolákov pod vedením lektorov z praxe.

Na Slovensku, ale i v Strednej Európe, je AZYL Shorts jedinečným podujatím. Našou súťažnou sekciou minútových, päťminútových filmov a videoklipov vytvárame priestor pre prezentáciu autorov krátkych filmov a videoklipov. Našim hlavným cieľom nie je len kvalitná príprava samotnej súťaže, ale ambícia vytvoriť platformu, ktorá zabezpečí propagáciu tvorcov pred širokou i odbornou verejnosťou.

Prihlasovanie na aktuálnu súťaž trvá od 1. marca do 30. júna 2023. Slávnostný galavečer spojený s premietaním finálových filmov a odovzdávaním cien sa uskutoční počas posledného festivalového dňa, v sobotu, v Múzeu SNP. Našu Best of-ku si budeš mocť pozrieť našom webe a na portáli dafilms.sk.

Nezabudli sme ani na sprievodný program 🎵
Príď sa zabaviť na koncerty, party či filmársky kvíz s Petrom Konečným, čakáme ťa v KC ZÁHRADA a URBAN SPOTe.