VILIAM ŠTRELINGER

výkonný riaditeľ festivalu

Producent a produkčný. Pracoval na úspešných slovenských filmoch ako Kandidát, Čiara, či Amnestie. Šesť rokov pôsobil ako finančný riaditeľ Visegrad Film Fóra. Produkoval niekoľko online reklám a seriálov. Je otcom 3 detí, má rád cyklistiku a bojové umenia.

MAROŠ HEČKO

umelecký riaditeľ festivalu

Zakladateľ Festivalu AZYL SHORTS, etablovaný slovenský producent, scenárista a hudobník. Autor úspešných filmových, televíznych a rádiových projektov (100názorov, OdVeci). Napísal niekoľko románov a spolupracoval na mnohých filmoch. V súčasnosti sa venuje scenáristickej a filmovej tvorbe. Jeho posledným kinofilmom, bol úspešný film INVALID.

ALEX POŠOVÁ

projektová manažérka

vyštudovala Produkciu audiovizuálneho umenia na FTF VŠMU. Mimo to má za sebou rok mediálnej komunikácie. Svoje produkčné skills najradšej uplatňuje vo svete festivalovom a reklamnom. Ako produkčná sa podieľala na príprave viacerých filmových a hudobných festivalov. Nepovie nie dobrej káve, knihe, filmu a predovšetkým hudbe.

FILIP KUBIŠ

technický koordinátor

bývalý hlavný koordinátor Festivalu Azyl v rokoch 2008–2012, aktuálne produkčný, facilitátor a IT konzultant. K festivalu sa postupne vracal od roku 2018 až sa znovu stal pevným členom tímu v roku 2020. Okrem festivalu sa venuje reklamnej produkcii a marketingu. Zaujíma sa o psychológiu, bojové športy, IT a film.

PAULÍNA VÍTKOVÁ

koordinátorka distribúcie a filmových licencií

Vyštudovala filmovú scenáristiku a dramaturgiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici, ale už počas štúdia zabŕdala aj do filmovej produkcie. Podieľala sa na filmových projektoch Janove zrno (2019), Amnestie – Film o filme (2019) a Spomienky ’89 (2019), najnovšie scenáristicky na hranom dokumentárnom filme Geruca (2022), ktorý bude mať premiéru v septembri. Spolu s partnerom Michalom Stašákom tvoria kreatívne filmové štúdio RYL Motion. AZYL SHORTS sa venuje už tretí rok na rôznych pozíciách, tento ročník ako koordinátorka distribúcie a filmových licencií. Aktuálne sa venuje aj vývoju nového seriálu.

DANIELA ONDRÍKOVÁ

administratívna a festivalová koordinátorka AZYL FRIENDSHIP

Absolventka odboru dramaturgie a scenáristiky na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Umenie ju napĺňa od malička. Prešla si kurzami maľovania, hry na klavír, spevu, herectva, no nakoniec sa našla vo filme. Ešte počas štúdia bola v pôvodnom produkčnom tíme filmu „Jozef Mak“ a podieľala sa na scenáristickej príprave o Slovenských hradoch a zámkoch pre Filmworx. Aktuálne pracuje na viacerých filmových projektoch. V rámci filmového festivalu krátkych filmov AZYL SHORTS má na starosti koordináciu novo vytvoreného projektu AZYL FRIENDSHIP.

DOMINIKA VANKOVÁ

produkcia

absolventka VŠMU, Katedry produkcie a distribúcie. Pracovala ako koordinátorka produkcie na filmoch Amnestie, Zátopek, Slovo a ako druhá asistentka réžie na filme Láska hory prenáša a seriáli KRIMI KRAJ v produkcii TV JOJ. Okrem kinematografii sa aktívne venuje aj tancu. Môžete ju vidieť aj v Divadle Nová scéna v rôznych muzikáloch. Miluje cestovanie, pivo a čas strávený s kamarátmi a rodinou. Okrem príprav festivalu sa venovuje aj prípravam vlastnej svadby, ktorú plánuje tento rok.

JAKUB MIKULA

grafický dizajnér

Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobí ako grafický dizajnér v reklamnej agentúre Slovák And Friends. Aktívne sa podieľa na tvorbe vizuálov pre rôzne spoločensky zodpovedné a umelecké projekty.

ANDREJ POLAKOVIČ

PR

V máji roku 2018 úspešne zavŕšil magisterské štúdium na Akadémií umení, odbor herectvo pod vedením Františka Výrostka a Tomáša Mischuru. Približne od apríla roku 2019 pôsobil v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici ako herec/bábkoherec a od roku 2022 pôsobí ako PR manažér v banskobystrickej Záhrade – centre nezávislej kultúry. Popri tom moderuje, spieva, venuje sa slam poetry, pomáha s organizáciou rôznorodých podujatí nielen v Záhrade. Pohybuje sa okolo LGBTI+ komunity, miluje Pokémonov, jedlo (tvorba aj konzumácia) a filmy/seriály všetkých možných žánrov.

DANIELA GREČNEROVÁ

reklama a marketing

vyštudovala Fakultu masmediálnej komunikácie v Trnave. Pracovala vo Fun Rádiu, Zoznam.sk, JE spoluzakladateľka BeatBan.sk a výherkyňa Startupawards.sk roku 2015 s projektom Tootoot.fm. Momentálne je CEO a PR manažérka v agentúre House of ukulele.

LUKÁŠ SZABO

WEB

GRAFICKÝ DIZAJNÉR A WEB DEVELOPER Z BRATISLAVY. POČÍTAČOVEJ GRAFIKE A PROGRAMOVANIU SA VENUJE VYŠE 20 ROKOV, V REKLAME PRACUJE UŽ 15 ROKOV. MÁ ZA SEBOV SPOLUPRÁCE NAPRÍKLAD S KAPELAMI AKO Iné Kafe, From Our Hands, Plus Minus ČI SO SKATEPUNKOVÝMI ZNAČKAMI saboters, zulah A MNOHÉ INÉHO.

ADAM JANDA

SPRIEVODNÉ EVENTY

Je vždy tam, kde sa niečo deje. Ako produkčný má sebou spoluprácu na mnohých podujatiach v hudobných kluboch, mestských festivaloch, veľkých štadiónových shows a pravidelne pracuje ako stagemanager hudobných festivalov. Pôsobil najmä v Novej Cvernovke ako šéf produkčného teamu, na Dobrom trhu ako umelecký produkčný a dramaturg, ako tourmanager sa staral o kapelu PARA a mnoho ďalšieho. Momentálne sa stará o sprievodný program festivalu a užíva si čas na voľnej nohe. Veľa času trávi pri vode a nepohrdne dobrým čajom. Kdekoľvek a kedykoľvek

Samuel Kubovich

Stážista

Študuje IV. ročník grafického dizajnu na ŠUP v Banskej Štiavnici. Už viac ako rok sa sám učí o filme. Zaujíma sa najmä o réžiu a herectvo. Úspešne natočil päť krátkych filmov. Zahral si ako komparzista v nadchádzajúcom filme Rudolfa Biermanna. Baví ho posilňovanie a má rád bojové športy.