FRIENDSHIP

BANSKÁ BYSTRICA 14. – 19. OKTÓBER

Azyl FRIENDSHIP je unikátny projekt, ktorý vznikol v rámci festivalu Azyl SHORTS.

 

Počas tohto projektu  25 študentov z 5 krajín (Slovensko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko a Ukrajina) vytvorí 5  národnostne zmiešaných tímov – „Friendshiperov“. Ich úlohou bude za krátky čas – 24 hodín, vytvoriť krátkometrážny film. Počas tohto času si prejdú celým procesom tvorby filmu (od námetu až k finálnemu dielu). Bez ohľadu na ich študijný odbor si tak môžu vyskúšať všetky filmárske pozície, a čo je najdôležitejšie nadobudnúť nové priateľstvá a kontakty na budúcu profesnú kariéru.

 

Jedným z našich dôležitých cieľov je podporiť spoluprácu medzi mladými filmármi už počas ich študentských rokov.  Projekt je prioritne určený študentom filmových vysokých škôl.

 

Finálne filmy budú na záver premietané pred festivalovým publikom a medzinárodnou porotou, ktorá vyberie najlepší z nich a tvorcovia tohto filmu budú ocenení.

 

Program samotného festivalu a projektu friendship je úzko prepojený. Okrem premietaní krátkych filmov je pre friendshiperov pripravený aj intenzívny program v podobe soft skill and hard skillových masterclassov a taktiež večerný sprievodný program (filmový kvíz, koncerty, networking).

Partnerské školy pre Azyl FRIENDSHIP sú:
Krzysztof Kieślowski Film School
UNIVERZITY TOMÁŠE BATI VE ZLÍNĚ (ČESKO)
KARPENKO-KARY NATIONAL UNIVERSITY OF THEATRE, FILM AND TELEVISION IN KYIV (UKRAJINA)
ESZTERHÁZY KÁROLY CATHOLIC UNIVERSITY (MAĎARSKO)
AKADÉMIA UMENÍ V BANSKEJ BYSTRICI (SLOVENSKO)
Tento projekt vznikol vďaka finančnej podpore Vyšehradského fondu (IVF).